duan

O zespole

Utwory Demo

Zespół tworzą:

 • lukasz potoczny

  Łukasz Potoczny

  banjo, gitara akustyczna, wokal


  Bandżysta i bard, dołączył do zespołu na początku roku 2016, zastępując lidera i jednego z założycieli - Witka Kulczyckiego. Na scenie czuje się jak ryba w wodzie, bawi publiczność anegdotami i zapowiedziami utworów. Szczególnie zainteresowany muzyką Clare i Sligo, a także tradycją szkockiej pieśni. Pasjonat banjo i akordeonu diatonicznego, z zacięciem naprawia instrumenty, marząc, by pewnego dnia zostać lutnikiem z prawdziwego zdarzenia.

 • Kuba Goldfinch

  Jakub Goldfinch

  flet poprzeczny, whistle


  Zafascynowany tradycyjną muzyką irlandzką jeszcze jako dziecko, dzisiaj uprawia muzykę na poprzecznym flecie irlandzkim oraz whistlach. Swoją pasję realizuje nie tylko jako muzyk, ale też twórca instrumentów Goldfinch Whistles, flażoletów zdobywających już światową renomę. Jakub to wielbiciel muzycznych sesji, wędrowania, literatury fantastycznej i dobrych opowieści. Pochodzi z Bydgoszczy. Dyplomowany magister filologii angielskiej, prócz muzyki irlandzkiej grywa też melodie bretońskie i francuskie, najchętniej dla tancerzy, na festiwalach w Polsce i za granicą. Nie poprzestaje tylko na repertuarze tradycyjnym, zajmuje się też kompozycją.

 • tomasz urbański

  Tomasz Urbański

  akordeon


  Jest w zespole Duan od początku jego powstania. Wcześniej członek formacji "The Celtic Folk". Koncertował gościnnie z zespołem De Press. Wystąpił również na płycie De Press "Gromy i Pyłki", poświęconej poezji Norwida. Zainteresowania muzyczne to przede wszystkim tradycyjna muzyka irlandzka, ale również muzyka akustyczna i jazz.

 • michał zajączkowski

  Michał Zajączkowski-de Mezer

  gitara akustyczna


  Michał mieszka w Poznaniu, gdzie stanowi harmoniczną i rytmiczną podporę na regularnych sesjach muzyki irlandzkiej. Ten przesympatyczny informatyk z ogromną ciekawością eksploruje również taniec i muzykę z innych krain - równie zręcznie podegra do irlandzkiego ceilidh, bretońskiego fest noz, jak i francuskiego balu. Jego grę usłyszeć można na potańcówkach w całej Polsce, zwykle jako członka projektów muzyki balfolkowej Balonique oraz Balsam.

 • adam rorian kryński

  Adam "Rorian" Kryński

  bodhrán


  Muzycznie uzdolniony instrumentalista, związany wcześniej z formacją
  The Celtic Folk oraz propagandą kultury Irlandii w Polsce (TPI o/Śląsk). Choć ciałem rezyduje w Jastrzębiu Zdroju, jego dusza od lat cieszy się gościnnością XIX-wiecznej Irlandii. Fan wizji świata w klimacie serialu Robin of Sherwood lub post-nuklearnego spustoszenia (kolejność dowolna :). Niepraktykujący neopoganin bez prawa jazdy, z zapałem przywiązany do swojego przenośnego odtwarzacza - ponieważ jeśli nie folk i nie Clannad, ..to darkwave.

OFERTA: MUZYKA i TANIEC

treblers

Duan + Treblers

Zespół Duan posiada wspólny program muzyczno-taneczny z warszawską grupą tańca irlandzkiego Treblers, z której tancerze są medalistami międzynarodowych zawodów tanecznych... czytaj dalej

Z facebooka

Śledź DUAN na:

muzyka irlandzka

irish

koncert

duan

na żywo

tradycja

zespół

celtycka

irish music

folk

taniec

bodhran

jig

taneczny

step

irlandia

skoczna

reel

występ

muzyka

mp3

pasja

pieśń

zielona

irlandzki pub

wyspa

show